KÄSIPALLOLIITTO TIEDOTTAA
10.4.2006 Takaisin

Beach Käsis Vantaalla

Beach käsipalloa Vantaalla 8.4.06 Beach Käsis tapahtuma kiinnosti harvoja mutta paikallaolijoilla kaikilla oli todella hauskaa. Ehkä tapahtuman ajankohta oli liian aikainen - katsotaan ensi vuonnan uusi ajankohta.

Suuri kiitos turkulaisille beach-hirmuille jotka tulivat paikalle kolmen joukkueellisen verran (HC Sangria, Team Borgå ja Team Kermaperunat), jolloin saimme pelattua miniturnauksen. Harjoitusotteluiden jälkeen pelasimme oikeilla säännöillä. Loppuottelussa mentiin tasatuloksen jälkeen Shoot Out'iin jossa HC Sangria oli Kermaperunoita taidokkaampi ja voitti turnauksen.

Tuomarina ja ohjaajana toimi ansiokkaasti Tomi Salminen. Erikoismaininnan saa James Mashiri joka hoiti joukkueet mallikaasti paikalle. Turussa on Beachin osalta draivia !!


Takaisin

ÅIFK Beach »